+372 56 480 002

Tänavakivid

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Murtud kivid ehk täringukivid.                                                                                                                                                                                                                                                                     

Meie toodete valikust leiate Euroopa päritoluga ja hinnatud kvaliteediga graniitkivi, paekivi, dolomiiti ja ka Saksamaa päritolu savikivi ehk klinkertellist  :  klassikaline hall, punane ja kollane graniit -  musta graniiti impordime Aasia maadest. Kivi valikul on kahtlemata määrav graniidi töötlemise tase, sillutiskivide puhul murdmiskvaliteet – millest sõltub nii kivi paigaldus kui ka töö lõpptulemus.

Looduskivide kasutamispõld on lai, samas on vajalik teada milliseid looduskive ja kus kasutada.

Tuleb silmas pidada, et looduskive on erinevaid. Tardkivimeid ei soovitaks kasutada paikades kus on palju vee voolamist, kallakud, palju liiklust, kuna tardkivim hakkab kooruma ja kiht-kihilt purenema. Sellistes paikades soovitame ikka kasutada graniitkivi.Graniitkivi on looduskivi, mis on tuntud oma erakordse vastupidavuse ja kauni struktuuri poolest. Graniitkivi on praktiliselt kulumatu ja purunematu, hinnalise välimusega, ökoloogiline ning sobib hästi kasutamiseks ka allergikutele. Graniitkivi on võimalik alati ümber paigaldada. Kui tekib selleks vajadus.

 Kuidas kasutada

Graniitkivi sillutise mustreid võib välja mõelda väga erinevaid, kivi saab töödelda paljudes erinevates variatsioonides. Tuleb jälgida ainult, mis otstarbel seda kasutatakse ja sellest lähtuvalt teha aluspõhi ja valida välja kivi paksus.

Mõningad näpunäited graniitkivi ja graniidist äärekivi paigaldamiseks.

Aedades, kõnniteedel võib kasutada alates 5 cm paksust kivi. Kui ei soovita, et kivide vahelt hakkab rohi läbi kasvama, siis peaks kasutama geo tekstiili. Teeradade ehitamisel ei ole väga oluline aluspõhja tugevus, kive võib laduda ka õhukesele killustik alusele (nt: 10 cm ja ehitusliiv alates 5cm , tihendada aluspõhi ja laduda kivd vastavalt oma nägemusele.Autode sissesõidu teedel soovitame kasutada aluspõhjana kuiva betooni, sel juhul võib graniitkivi olla alates 5 cm. Kui betooni ei soovita kasutada, siis peab kivi paksus olema alates 8cm. Sõiduteedel, ringteedel mille kandevõime peab vastu pidama ka raskeid veokeid jne. soovitame kasutada aluspõhjana betooni ja kivi paksust alates 10-14 cm. Kui kasutate graniitkivi sillutise osas siis soovitame parima tulemuse saavutamiseks valmistada ka äärekivi graniidist. Ääreteekivi peaks olema vähemalt 5 cm sügavamal kui sillutis kivi, sel juhul püsib äärekivi paremini ja on tugevam. Ääretee kivi võib olla murtud pinnaga, mis on struktuurilt ja välimuselt sarnane kivisillutisele samas võib ka kasutada lõigatud pinnaga äärekivi, mis aga kuulub märgatavalt kõrgemasse hinnaklassi.

 

Savitellis

Savitellis on väga vastupidav ja meie ilmastikutingimustele sobilik kivi . Täna oma töötlusele säilitab oma värvust aastakümneid erinevalt meil levinud värvitud betoonkivist . Savitellis on väga loodussõbralik , kena ja kaunistab igati teie koduhoovi .

Savitellist pakume erineva paksusega , kõnniteedele soovitame 4,2cm paksust kivi , sõiduteele 4,8cm või siis 5,2cm paksust  tellist.

Paigaldusel soovitame kasutada spetsilisti abi ja pakume ka meeledi nõu kuidas paigaldada , võimalusel pakume ka meie poolt paigaldust.

Head paigaldamist!